wtorek, 19 lutego 2013

WYNIKI GŁOSOWANIA NA KATEGORIEDzisiaj swoje głosy oddały ostatnie osoby. Tak więc, cała nasza dziesiątka zagłosowała i wybrała pięć kategorii, które będą miały swojego przedstawiciela w etapie finałowym. Zwycięzcą okazał się Alfred Hitchcock i z przewaga dwóch głosów, zajął pierwsze miejsce. Reszta finałowych kategorii zdobyła po cztery głosy: Roman Polański, filmy dokumentalne, Charles Chaplin oraz europejskie horrory.

Głosowanie przedostatnim etapem zapowiada się ciekawie, bowiem poza znanymi nazwiskami, jak Polański czy Chaplin, znalazło się miejsce dla teoretycznie bardziej niszowych kategorii, jak film dokumentalny i europejski horror, co mnie niezmiernie cieszy. Zapewne będzie spory rozrzut i w tych dwóch ostatnich kategoriach walka będzie trwała do ostatniego głosu.  Jeśli chodzi o pozostałe kategorie to starajcie się wybierać filmy mniej znane, żebyśmy nie musieli oglądać po raz kolejny Pianisty, REC czy Ptaków. Wiadomo, że nie wszyscy mogli te filmy widzieć, ale wydaje mi się, że są one na tyle znane, że tak czy siak kiedyś je obejrzycie, a i tutaj znajdzie się więcej osób, które te filmy widziało, niż tych, które ich nie widziały.

Samo głosowanie na filmy będzie wyglądało jak w poprzedniej edycji. Na mojego maila: skazanynakino@gmail.com wysyłacie po trzy tytuły dla każdej kategorii. Nie jest nas dużo, więc głosowanie będzie trwało do niedzieli, czyli 24 lutego. Jeśli otrzymam wszystkie głosy wcześniej, oczywiście podam wcześniej wyniki.

Wyniki głosowania na kategorie prezentują się następująco:

FILMY ALFREDA HITCHCOCKA – 6 głosów
FILMY DOKUMENTALNE – 4 głosy
FILMY ROMANA POLAŃSKIEGO – 4 głosy
FILMY CHARLESA CHAPLINA – 4 głosy
EUROPEJSKIE HORRORY – 4 głosy

Reszta głosów:
Thrillery polityczne - 3 głosy
Filmy z imieniem w tytule - 3 głosy
Filmy F. Felliniego - 3 głosy
Filmy D. Lyncha - 3 głosy
Europejski kryminał – 2 głosy
Made in France wiek XXI – 2 głosy
Produkcje L. Caraxa – 2 głosy
Filmy K. Kieślowskiego – 2 głosy
Kino węgierskie – 2 głosy
Klasyki musicali - 1 głos
Zdobywcy Złotego Globa w kategorii najlepsza komedia/musical przed rokiem 2001 - 1 głos
Laureaci MFF w Toronto - 1 głos
Filmy płaszcza i szpady - 1 głos
Produkcje kostiumowe - 1 głos
Stary dobry Woody Allen - 1 głos

GŁOSY WYSYŁACIE TUTAJ: skazanynakino@gmail.com


3 komentarze: